Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polska. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 28 lipca 2016

Bolesławiec

Niesamowitą niespodziankę zrobiła mi Jadzia, od której dzisiaj przyszła paczuszka z taka oto zawartością 

Wiedziałam, że zbiera od tygodni ręcznie malowane naparstki z Bolesławca, ale jak zobaczyłam ilość, to aż nie wierzyłam w to co widzę. Co tam będę pisać, same zobaczcie
Te są troszkę większe i maja z boku otworki, mogą służyć jako breloczki, ale nie odważę się, by je do tego przeznaczyć
Do tego piękna filiżanka ze spodeczkiem
i dzbanek - magnesik,
który zachwycił mojego męża i wzbogacił Jego zbiór

Jadziu, stokrotne dzięki :)



Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego



piątek, 13 maja 2016

Warszawa

Wielka naparstkową niespodziankę sprawiła mi Ewa i podesłała metalowe naparstki z Warszawy.


Ewuniu, dziękuję.



O innych naparstkowych zdobyczach przywiezionych przez znajomych w następnych postach.

Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego

środa, 30 marca 2016

Bolesławiec i Włocławek

Ostatnio udało misie zakupić nasze polskie, ręcznie malowane naparstki


Dwa to porcelanowe z Bolesławca


6 pochodzi z Fabryki Fajansu we Włocławku i do nich w prezencie dostałam jajco


Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że wreszcie udało mi się upolować te naparstki, bo bardzo już od dawna mi się podobają.

Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego

piątek, 13 listopada 2015

Poznań

Z tej samej wymianki pochodzi naparstek z poznańskimi koziołkami.


Marysiu dziękuję.

Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego

czwartek, 12 listopada 2015

Wrocław

Te naparstki, to dzięki wymiance z Marysią. Przepraszam Cię Marysiu, że dopiero dzisiaj je pokazuję, bo dawno to już było, ale czasem tak się jakoś wszystko plącze inaczej byśmy tego chcieli.

całość wymianki
To pojedyncze metalowe

i porcelanowy z krasnalami


Marysiu dziękuję.

Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego

niedziela, 6 września 2015

Krynica Z.

Kolejny z Krynicy Z. jeszcze nie pokazany, bo znalazłam go w kąciku szafki. Naparstek porcelanowy podmalowany przedstawiający Stary Dom Zdrojowy w Krynicy Zdroju






Dziękuję za odwiedzinki ... do miłego


niedziela, 12 lipca 2015

Bydgoszcz, Poznań, Toruń

Prawdziwa niespodzianka, to naparstkowa przesyłka od Iwonki, kochana bardzo Ci dziękuję za pamięć i te śliczne naparstki.



Dziękuję za odwiedzinki, do miłego ...

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Malbork

Kolejny ... z tych ulubionych ... to przywieziony przez Irenkę z Malborka



Dziękuję za odwiedzinki, do miłego ...
 

sobota, 7 marca 2015

Toruń

Toruńskie naparstki dostałam od starszego syna

Kolejne z herbem i niezawodnym Kopernikiem (mówią, że od przybytku głowa nie boli) od Iwonki.

 
 
Dziękuję za odwiedzinki, do miłego

sobota, 21 lutego 2015

Warszawa

Naparstki od Agnieszki (wymianka świąteczna)



Kolejne przysłała mi Ewka z bloga (za wysłaną mulinę) -  sprawiając mi tym samym ogromną niespodziankę i wieelką radość.
Ten pierwszy to postarzany metal i bardzo mi się podoba
 


Kochane bardzo Wam dziękuję :)

Dziękuję za odwiedzinki, do miłego

czwartek, 12 lutego 2015

czwartek, 5 lutego 2015

Białystok

Białostocki naparstek dostałam od Ani M. przy okazji wymianki na kartki. Jest ręcznie malowany i przedstawia Pałac Branickich w Białymstoku. Aniu, raz jeszcze dziękuję.






Dziękuję za odwiedzinki, do miłego

sobota, 31 stycznia 2015

Bydgoszcz

Bydgoskie naparstki dostałam od Iwonki , bardzo Ci kochana dziękuję.


i jeszcze ten, malowany


Dziękuję za odwiedzinki, do miłego

czwartek, 29 stycznia 2015

Krynica Zdrój

Coś za coś ... czyli ja zrobiłam komplet serwetek ... a pani odwdzięczyła się naparstkami ... i obydwie jesteśmy zadowolone. Dwa z nich są malowane i przyznam, często bywam w tym mieście, ale nigdy takich nie spotkałam ... może to jakiś jednorazowy rzut.

Dziękuję za odwiedzinki, do miłego